Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

działamy: pn-pt 9-17 sob. 9-14 kom. 508309229

97-300 Piotrków Trybunalski, Łódzka 66
Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Regulamin

Regulamin Sklepu

1. POSTANOWIENIA WSTĘPNE

2. WARUNKI SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ

3. WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA

4. WARUNKI DOSTAWY ORAZ SPOSOBY PŁATNOŚCI

5. POTWIERDZENIE ZAKUPU

6. REKLAMACJE I ZWROTY

7. POUFNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

8. SPRZEDAŻ PROMOCYJNA ORAZ WYPRZEDAŻE

9. ODSTĄPIENIE OD UMOWY

10. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 1

POSTANOWIENIA WSTĘPNE

1. Sklep internetowy www.xenon4you.eu prowadzony jest przez firmę:

B.P&P

ul. Łódzka 66, 97-300 Piotrków Trybunalski

Nr NIP 771-26-11-608

2. Adres do korespondencji:

B.P&P

ul. Łódzka 66, 97-300 Piotrków Trybunalski

tel./fax: 44 647 37 25

e-mail: biuro@xenon4you.eu

3. Zakup w sklepie internetowym www.xenon4you.eu oznacza zaakceptowanie niniejszego regulaminu.

§ 2

WARUNKI SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ

1. Zamówienia można składać na stronie internetowej sklepu www.xenon4you.eu. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 15.00, w soboty oraz w niedziele i święta rozpatrywane będą od godz. 9.00 następnego dnia pracy.

2. Sklep realizuje zamówienia na terenie Polski, złożone przez pełnoletnie osoby fizyczne, lub osoby prawne mające swój adres zamieszkania i siedzibę na terenie Polski.

3. Warunkiem realizacji złożonego zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia, w szczególności poprzez podanie adresu e-mail umożliwiającego Sklepowi potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu, warunków i kosztów dostawy. W przypadku wystąpienia niejasności dotyczących informacji przesłanych w formularzu zamówienia Sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia aż do wyjaśnienia. O zaistnieniu takiej sytuacji Sklep niezwłocznie zawiadomi Klienta drogą elektroniczną lub telefonicznie.

4. Momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest otrzymanie e-mailem od Sklepu potwierdzenia z numerem zamówienia i informacją o przystąpieniu przez Sklep do przygotowania zamówienia. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Językiem zawarcia umowy jest język polski.

5. Zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z 2000 r.), Klient może zrezygnować, bez podania przyczyny, z zakupionego towaru w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki składając stosowne oświadczenie na piśmie.

6. W przypadku odstąpienia od umowy Klient zobowiązany jest do odesłania na własny koszt zakupionych Produktów w oryginalnym opakowaniu wraz z wypełnionym oświadczeniem i dołączonym oryginalnym dowodem zakupu. Zwracany Produkt nie może nosić śladów używania lub być uszkodzony, dotyczy to także opakowania. Zwrotu należy dokonywać na adres sklepu. Przesyłki za pobraniem ze względów technicznych nie będą odbierane.

7. Zwrot należności za zwrócony towar zgodnie z punktem 6, nastąpi w ciągu siedmiu dni po otrzymaniu zwrotu na wskazane przez Klienta konto bankowe lub przekazem pocztowym.

§ 3

WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA

1. Warunkiem rozpoczęcia procesu realizacji zamówienia jest prawidłowe i kompletne wypełnienie przez Klienta formularza zamówienia na stronie internetowej Sklepu oraz jego potwierdzenie przez Sklep.

2. Po złożeniu zamówienia przez Klienta, system wygeneruje e-maila informującego o dacie zarejestrowania zamówienia wraz z numerem zamówienia, który należy podać przy dokonywaniu płatności przelewem lub w przypadku korespondencji ze Sklepem.

3. Ilość Produktów oferowanych w ramach Sklepu jest zmienna i podlega aktualizacji. 4. W okresie trwania Sprzedaży, Klient może dokonać zamówienia na dowolną ilość Produktów. W przypadku wyczerpania zapasów, zamówienia ilości większej niż zapasy Sklepu lub braku możliwości wytworzenia produktu, Sklep może odmówić realizacji zamówienia, o czym powiadomi Klienta e-mailem.

4. Warunki realizacji potwierdzonego przez Sklep zamówienia, w tym: ceny, transport i sposób płatności są wiążące do czasu dostarczenia Klientowi zamówionego towaru.

5. Minimalną jednostką oferowaną w sklepie, są odpowiednio: dla towarów pakowanych pojedyńczo - jedna sztuka, dla towarów złożonych jest to jeden zestaw.

§ 4

WARUNKI DOSTAWY ORAZ SPOSOBY PŁATNOŚCI

1. Dostawy realizujemy na terenie całego kraju za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS lub Poczty Polskiej, dostarczając produkty pod wskazany w formularzu zamówienia adres. W przypadku, gdy miejsce dostawy jest inne niż dane Kupującego, prosimy o wypełnienie dodatkowych rubryk w formularzu zamówienia.

2. Sposoby płatności:

Poczta Polska

- przelew na konto – towar wysyłany jest do Klienta po wpłynięciu należności na konto.

NIE WYSYŁAMY PRZESYŁEK ZA POBRANIEM POCZTĄ POLSKĄ

UPS

- przelew na konto – towar wysyłany jest do Klienta po wypłunięciu należności na konto

- pobranie – towar wysyłany jest za pobraniem po otrzymaniu zamówienia

- za pośrednictwem portalu PayU. W momencie zaakceptowania transakcji przez Kupującego środki są blokowane na jego koncie i pozostają tam do momentu zaakceptowania płatności przez Sklep xenon4you.eu, która następuje w momencie realizacji Zamówienia.

3. Koszty dostawy, w wysokości podanej w korespondencji potwierdzającej szczegóły zamówienia, pokrywa w całości Klient.

4. Czas realizacji od momentu zarejestrowania wpływu na konto wynosi 3 dni robocze. 5. Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pokwitowaniem. Z chwilą pokwitowania na Nabywcę przechodzi prawo własności towaru oraz wszelkie ryzyko związane z posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.

5. W razie stwierdzenia przy odbiorze, że przesyłka jest uszkodzona (np. widoczne zerwanie taśmy bezpieczeństwa) należy w obecności Kuriera sprawdzić zawartość kartonu i w razie uszkodzenia towaru lub jego braku sporządzić protokół podpisany przez Klienta i Kuriera. Następnie przesłać protokół na nasz adres. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie zastosowanie się do powyższej procedury.

6. W przypadku nieobecności Klienta pod wskazanym adresem kurier pozostawia awizo z informacją o braku możliwości dostarczenia przesyłki i numerem telefonu, pod którym Klient może uzgodnić warunki ponownej dostawy. Dodatkowo Klient ponosi koszty składowania towarów za okres powyżej 48 (czterdzieści osiem) godzin od dnia pozostawienia awizo przez kuriera.

§ 5

POTWIERDZENIE ZAKUPU

1. Wszystkie zakupy w naszym sklepie potwierdzamy paragonem lub fakturą VAT.

2. Warunkiem otrzymania faktury VAT jest poprawne wpisanie danych do faktury w formularzu wraz z numerem NIP. Faktura będzie dołączona do przesyłki.

3. Faktura zostaje wystawiona w momencie zapłaty. Za datę zapłaty uważa się datę wpływu środków na konto bankowe sklepu. W przypadku braku zapłaty w terminie 5 dni roboczych transakcję traktuje się za niebyłą.

§ 6

REKLAMACJE I ZWROTY

1. Wszystkie oferowane w Sklepie produkty są fabrycznie nowe, są wolne od wad fizycznych i prawnych. Jeśli towar jest niezgodny z umową można go reklamować w ciągu 12 miesięcy od zakupu. Towar jest niezgodny z umową jeśli:

- nie odpowiada opisowi przekazanemu przez Sprzedającego.

- nie nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany.

Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli niezgodność towaru z umową jest nieistotna.

2. Różnice w wyglądzie Produktów zamówionych z otrzymanymi - nie stanowią podstawy do reklamacji Produktu. Prezentowane w sklepie zdjęcia mogą nieznacznie odbiegać wyglądem od oryginału – zniekształcenia wynikające z obróbki technicznej lub błędne ustawienia monitora .

3. Reklamacji podlega towar niezgodny z umową, na podstawie przepisów ustawy z dnia 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176). Nie podlegają reklamacji uszkodzenia mechaniczne z winy użytkownika.

4. Reklamacje dotyczące niezgodności towaru z umową, należy składać pisemnie na nasz adres, lub e-mailem. Reklamacje będą rozpatrywane w ciągu 14 dni roboczych. Klient jest zobowiązany do dostarczenia reklamowanego Produktu do sklepu na własny koszt wraz z dowodem zakupu. Wzór zgłoszenia reklamacyjnego przesyłamy na życzenie.

5. W przypadku uznania reklamacji, Sklep w ciągu 14 naprawiony lub wymieniony na wolny od wad towar dostarczy Klientowi na koszt Sklepu. Jeżeli wymiana lub naprawa nie będą możliwe, Klient otrzyma kwotę równą zapłaconej za zwrócony towar, przelewem na wskazane konto bankowe lub przekazem pocztowym na wskazany adres.

§ 7

POUFNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

1. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883), która gwarantuje prawo wglądu do własnych danych, ich poprawiania oraz usunięcia.

2. Dane osobowe, które Państwo podają podczas zakupów są przetwarzane tylko i wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia oraz informowania Państwa o nowościach i promocjach w naszym sklepie. Nasza firma nie wykorzystuje tych danych do żadnych innych celów. W żadnym wypadku nie sprzedajemy ich ani też nie udostępniamy osobom trzecim.

§ 8

SPRZEDAŻ PROMOCYJNA ORAZ WYPRZEDAŻE

1. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i wykonywanie zamówień następuje według kolejności potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

§ 9

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

1. Konsument ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zgodnie z warunkami § 6 w terminie 10 (dziesięciu) dni licząc od wydania towarów. Odstąpienie od umowy następuje wyłącznie w formie pisemnego oświadczenia wysłanego na adres lub złożonego w siedzibie firmy.

2. Odstąpienie od umowy może dotyczyć wyłącznie towaru nieużywanego oraz przy zachowaniu oryginalnego opakowania.

3. Koszt odesłania towaru ponosi Konsument. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą z wypełnioną częścią „zwrot”. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Konsumenta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu, licząc od otrzymania przez Sklep zwróconego towaru.

§ 10

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Treść Sklepu Internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, ust. 1 Kodeksu Cywilnego.

2. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustaw o ochronie praw konsumentów i ustawy o ochronie danych osobowych.

3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

4. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby firmy.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Ostatnia aktualizacja regulaminu: 27.04.2011r

Witryna stworzona na platformie